Okresní kolo biologické olympiády kategorie C

V tomto týdnu bojovali v Uherském Brodě na ZŠ Pod Vinohrady ve starší kategorii 8. a 9. ročníku dva úspěšní řešitelé školního kola BiO - Klárka Hrudňáková z 8. D a Radim Adamík z 8. E. Dalo by se tak trochu říci, že jsme si do Uherského Brodu vezli dvě želízka v ohni. Po loňském fantastickém úspěchu v mladší kategorii, kdy tito oba naši žáci postoupili z okresního kola do kola krajského, jsme letos s napětím očekávali, zda se jim tak povede i v kategorii starší. Věděli jsme, že to nebude lehké, proto jsme se na to důkladně připravili. Vše nakonec dopadlo téměř dle očekávání. Klárka si odvezla pěkné páté místo. Radim byl ještě o tři stupínky výše a získal nádherné druhé místo. Součtem umístění obou našich žáků jsme obsadili fantastické 1. místo a přeskočili tak všechny základní školy a gymnázia v našem regionu. Skvělým umístěním na "bedně" si Radim zároveň zajistil možnost postupu do krajského kola, které se bude konat v polovině května v ZOO Zlín-Lešná. Takže pro Radima cesta ještě nekončí a my budeme držet pěsti ...