Kreativní projekt s Francií

V průběhu měsíce března jsme se se žáky ze třídy 6. A a 6. B pustili do kreativních projektů s partnerskou školou Collége Jean Jaures z města Gencay. Rozjeli jsme rovnou projekty dva. Prvním projektem bylo vytvořit roční kalendář, který si následně vystaví žáci ve třídě. Jak Francouzi, tak i naši žáci se do této výzvy pustili s nadšením a vznikla nám tak krásná díla. Opět jsme propojili již probrané učivo a žáci si oprášili řadové číslovky a měsíce v roce. Každý z žáků si do kalendáře poznamenal datum svého narození.

Druhým projektem bylo vytvoření kuchařky, ve které žáci ztvárnili oblíbené recepty, jako například palačinky, tortilly nebo muffiny. Doufáme, že naše francouzské kamarády některý z receptů zaujme.