31.03.2024

Peer aktivisté na 1. stupni v akci

V úterý 26. 3. a ve středu 27. 3. proběhla v tomto školním roce již třetí návštěva Peer aktivistů na 1. stupni na téma „Vztahy ve třídě!“. Žáci 4. a 5. ročníku se dozvěděli, jak na problémové vztahy ve třídě a o jejich možných důvodech. Proč se některý spolužák chová zrovna tak, jak by to ostatní nečekali. V hodinovém vstupu v každé třídě žákyně 2. stupně svým mladším spolužákům  poradily, jak předcházet vztahovým problémům, případně jak tyto problémy řešit. Žáci 4. a 5. ročníku si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak získat k sobě důvěru, poznat se a tím víc si rozumět a být si blíž.

Je potřeba v první řadě pochválit jednotlivé třídy, jak se zapojily, a popřát jim, aby vztahy u nich ve třídě byly co nejlepší. V druhé řadě pak je potřeba poděkovat našim Peer aktivistkám, jak zvládly předat zkušenosti i informace a herecky ztvárnit jednotlivé situace, popř. jejich řešení. Ještě jednou díky, Štěpánko, Sašo, Nikčo, Josefínko i Elenko.