Slovácká liga softbalu zahájena

V pondělí 16.9. naši softbaloví žáci a žákyně zahájili úvodním turnajem Slováckou ligu softbalu na Mlatevni v Kunovicích. Družstva se v nové sezóně teprve sehrávala a získávala jistotu hry v poli. Chlapecké družstvo obsadilo druhé místo, když nestačilo na závodní hráčky z Kunovic a děvčata skončila na posledním šestém místě. Všem děkuji za sportovní reprezentaci školy.

Pohádkový týden plný her

Naši prvňáčci mají za sebou svůj první týden ve škole.Pomocí známých českých pohádek se žáci seznamovali s prací ve škole. Určovali počet prvků, řadili předměty podle daných pravidel, zpívali, tančili, závodili, ale také zkoušeli provádět uvolňovací psací cviky, stříhali a lepili. Vyzkoušeli si také dramatizaci pohádek a říkadla s ukazováním. Pohádky také sledovali na interaktivní tabuli. Vyplněné pracovní listy si děti odnesly domů na památku.

Školení učitelského sboru z projektu EU Společně

V přípravném týdnu vyjelo 50 učitelů a vychovatelů naší školy na seznamovací pobyt do Luhačovic na hotel Adamantino. Pobyt byl naplněn školením v rámci osobnostního a sociálního rozvoje z projektu EU Společně. Aktivity se zaměřovaly na podporu spolupráce žáků ve třídě a nastavení dobrého klima ve třídě.

Zahájení školního roku 2019/2020

V pondělí 2. září proběhlo slavnostní zahájení školního roku 2019/2020. Tradičně se zúčastnili starosta pan Josef Bazala, místostarostové Martin Zábranský a Kamil Psotka, starosta Kostelan nad Moravou Pavel Duda, předseda SRPŠ Josef Maňák a pan farář otec Miroslav Suchomel.  Ve slavnostní zdravici popřáli žákům hodně úspěchů  v nově rekonstruované škole. Žáčkům prvního ročníku vytvořili špalír starší spolužáci a rodiče. Všechny žáky čekaly připravené třídy a učebny.

Celý příspěvek

Slavnostní otevření naší zmodernizované školy

V neděli 1. září se otevřely dveře po rekonstrukci a modernizaci učebních prostor I. a II. stupně základní školy ve Starém Městě. Všechny tři školní budovy prošly rekonstrukcemi, které byly financovány z prostředků EU. Žáci mají k dispozici nové odborné učebny fyziky, přírodopisu, chemie, 3 počítačové učebny, kuchyňky, pracovní činnosti a jazykové učebny. Na obou školách byl zajištěn bezbariérový přístup vybudováním výtahu. Celkové náklady se vyšplhaly na 80 miliónů korun. Otevření se setkalo s velkým zájmem občanů Starého Města.