Zápis do 1. tříd

Zápis se týká dětí narozených 1. 9. 2012 až 31. 8. 2013 a bude probíhat v přízemí budovy ZŠ St. Město, náměstí Hrdinů 1000, 5. dubna 2019 od 11.00 do 16.30 hodin. Zápis se týká také dětí, které měly pro školní rok 2018/2019 povolen odklad školní docházky.

Vzhledem k plynulému průběhu zápisu budete v měsíci březnu v mateřských školách seznámeni s časovým rozvrhem. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši účast. Celý příspěvek

První místo okresního kola v jazyce anglickém pro naši školu!

První místo okresního kola v jazyce anglickém pro naši školu vyhrála letos žákyně IX.A Vendulka Ryšková ! Je to velká bojovnice, loni se umístila na krásném druhém místě z 22 zúčastněných škol. To ji ale neodradilo a letos po velkém úspěchu s certifikátem FCE for School, který získala v lednu, zamířila rovnou na vítěznou pozici.

Celý příspěvek

Úspěch v Konverzační soutěži v německém jazyce

Pod heslem „Deutsch als zweite Fremdsprache“ (Němčina jako druhý cizí jazyk) se i letos konala Konverzační soutěž v německém jazyce na ZŠ Výsluní v Uherském Brodě. Naši školu jela prezentovat Martina Vopatová ze třídy IX. C. V soutěži musela absolvovat poslechové cvičení s plněním úkolů, konverzovat s porotou na vylosované téma a co nejpodrobněji popsat vybraný obrázek.  Soutěž byla rozdělena na tři kategorie – I. A – 7. ročník ZŠ, II. A – 8. a 9. ročníky ZŠ a II. B – Gymnázia.

Celý příspěvek

Okresní kolo Matematické olympiády 2018/2019

Jako už tradičně se ty nejvychytralejší hlavy naší školy zúčastnily již 68. ročníku matematické olympiády. Soutěž započala školním kolem, což pro účastníky znamenalo vyřešit šest nelehkých matematických úloh.

Další kolo se obvykle koná na naší škole, avšak z důvodu rekonstrukce to bohužel letos nebylo možné, a tak se vše odehrávalo na půdě SŠPHZ v Uherském Hradišti. Reprezentovat nás tam v rámci okresního kola, které se konalo ve středu 30. ledna 2019, nakonec jelo šest žáků.

A nevedli si vůbec špatně. Čtyři z nich se dokonce umístili mezi dvanácti úspěšnými řešiteli a vzhledem k náročné konkurenci ve formě 37 žáků z nejrůznějších koutů celého okresu je to opravdu krásný výsledek. Celý příspěvek

Big Success is here again! Je tu opět velký úspěch!

S velkou radostí jsme přijali výsledky zkoušky PET for Schools 2018 z Velké Británie. Obě naše žákyně Pavlína Dvořáková (IX.B) a Štěpánka Smělíková           (IX.D) uspěly s vyznamenáním. Výsledky byly tak ohromující, že Pavlínka měla 170 bodů ze 170 při  listeningu. To znamená, že její poslech je stoprocentní!  Štěpánka zase měla výsledky mezi hranicí 160 až 170 bodů z částí writing, listening a 100% speaking. Zařadila se tedy na úroveň B2 jako první žákyně v historii naší školy. Naše žákyně obdrží v únoru z rukou pana ředitele Zábranského CERTIFIKÁT, který bude jejich vizitkou při následném studiu na střední škole. Celý příspěvek