Vánoční překvapení z Francie

V posledním prosincovém týdnu přišlo pro žáky třídy 7. A a 7. B vánoční překvapení z Francie. Jejich korespondenti jim vytvořili vánoční přáníčka a malý dárek ve formě tzv. Christmas crackers.
Tradiční Christmas crackers jsou ve Velké Británii nedílnou součástí každých Vánoc. Tyto krásně zabalené balíčky jsou i skvělou zábavou pro celou rodinu. Pro jejich otevření je totiž potřeba zatáhnout za oba rohy a vyčkat na pro ně typické ‚prasknutí‘. A tak v každém z nich žáci našli malý dáreček a sladkosti.
Po rozbalení dárečků jsme si společně přečetli přáníčka a plánovali jsme, co budeme tvořit my. V prvním lednovém týdnu jsme se do příprav pustili s velkým nadšením. Žáci přes vánoční prázdniny vyrobili malou knížečku o vánočních tradicích u nás a společně jsme jim vytvořili novoroční přání. Každý ke svému přání přiložil dáreček, někteří žáci se dokonce pokusili vyrobit tradiční Christmas cracker.
Po Vánocích nám přišlo ještě jedno další velké překvapení v malé obálce. Po rozbalení obálky jsme objevili flash disk s videem, ve kterém nám francouzští žáci posílají vánoční zdravici. To bylo radosti!
Video můžete shlédnout v odkaze níže.

https://www.youtube.com/watch?v=cCGPBB5f-3Y

Mgr. Vendula Karafiátová

 

Sdílejte!