Mladí kuchaříci bojovali o titul MasterChef

Minulý čtvrtek se sešly tři nejodvážnější týmy v naší krásné školní kuchyňce, aby zabojovaly v kuchařských dovednostech, které získaly v průběhu letošního školního roku. Úkolem bylo připravit za 90 minut tříchodové menu, které se bude skládat z předkrmu, hlavního jídla a dezertu.

Všechny týmy byly perfektně připraveny. Měly vymyšlené menu, připravené suroviny, rozpis práce, rozdělené úkoly. Po hodině a půl „kuchařského koncertu“ musely připravené pokrmy na talíř a před porotu. Postupně jsme ochutnali všechny chody v degustačním množství, určili nejlepší výtvory a nakonec vyhlásili vítěze letošního ročníku. Členové druhého a třetího družstva obdrželi kuchařská vysvědčení a každý i svoji první vařečku. Vítězové soutěže dostali certifikát mladého kuchaře, vařečku a malý dárek, který jistě využijí v kuchyni při svém dalším zdokonalování. A kdo vyhrál? Vítězné družstvo bylo čistě dívčí, a to ve složení Emílie Vašíčková, Magda Nožičková, Jolanka Sadílková a Agáta Valentová. Jejich menu se skládalo z předkrmu z čerstvé zeleniny s balkánským sýrem, olivovým olejem a třemi druhy bagetek, hlavního jídla z kuřecích prsou na sušených rajčatech s bramborovou kaší s bylinkami a dezertem z čerstvých jahod, sušenek a šlehané zakysané smetany. A pak už jen všechno umýt, uklidit …  A těšit se zase za rok ..

.

Sdílejte!