Jak pomáhá ombudsman dětem?

Tuto otázku si položil žákovský parlament a snažil se dojít k odpovědi, čemu se ombudsman věnuje a jak by mohl případně jim samotným pomoct. A důvod této otázky? Kancelář veřejného ochránce práv vyhlásila soutěž pro školní kolektivy s názvem „Jak pomáhá ombudsman dětem“. Naši parlamenťáci se rychle sešli, rychle rozhodli téma, nadchli se pro tvorbu videa a ještě v ten samý týden natočili, sestříhali a video jsme odeslali do e-mailové schránky ombudsmana České republiky. Teď budeme čekat, jakou odpověď dostaneme a zda se video bude líbit. Vy se na něj můžete níže podívat. 🙂

Děkujeme za půjčení prostorů panu řediteli, který i ve svém nabitém pracovní dni byl tak laskavý a propůjčil na chvíli ředitelnu. 🙂

Rády bychom zmínily, že celé video je práce pouze parlamenťáků (od vymýšlení scénáře, přes nahrávání až po samotný střih a dokončení videa), my koordinátorky, jsme do videa vůbec nezasahovaly.

Sdílejte!