Soutěž Finanční gramotnost se po dvou letech vrátila a my jsme byli opět úspěšní!

V tomto školním roce se uskutečnil již 9. ročník soutěže Finanční gramotnost. Školního kola se zúčastnilo 100 žáků ze 7. D, 8. A, B, C, D a 9. C. Na prvních třech místech se umístili: Petr Jarotek 7. D, Karel Hána 8. D a Ondřej Horehleď 8. D. Pro okresní kolo jsme utvořili tříčlenné družstvo z těchto žáků, ale z důvodu velké nemocnosti žáků zastoupil Petra Jarotka v okresním kole Matěj Straka ze 7. D.

Okresní kolo jsme vyhráli a postoupili do krajského kola již v původním složení. Koncem února přišla zpráva, že vítěznou školou za Zlínský kraj je naše škola. Těšili jsme se tedy počtvrté do Prahy, celostátní kolo se mělo konat 27. března v prostorách ČNB. Bohužel, situace s Covid-19 nám však neumožnila zúčastnit se tohoto finále. Soutěž byla vyhodnocena na základě úspěchů v krajských kolech a my jsme se tak umístili na krásném bronzovém 3. místě.

Chtěla bych poděkovat žákům za perfektní reprezentaci školy a popřát jim hodně úspěchů v této soutěži v příštím školním roce. Snad již za příznivějších podmínek.

Diplom Finále – II. Kategorie – ZLK

Sdílejte!