eTwinning aneb angličtina tak trochu jinak!

V rámci evropského projektu eTwinnig navázala naše škola během měsíce října opětovnou spolupráci s francouzskou školou College Jean Jaures, která sídlí ve městě Gençay. S paní učitelkou Véronique Gomila jsme se s nadšením pustili do tří celoročních projektů.

 

První projekt s názvem „Busy bees are having fun!“ je určen pro celou třídu 6.D. Části třídy 8.A a 8.B jsou zapojeny do projektu „Let´s be friends hand in hand!“ a projekt s názvem „Tell be about you!“ bude mít v režii část třídy 8.C. Hlavním cílem projektů bude výměna dopisů a tematických přáníček v anglickém jazyce. Každý žák má svého přiděleného kamaráda na dopisování.
Naši žáci tak v těchto dnech velmi aktivně pracují na prvních dopisech, ve kterých mají za úkol představit sebe a svoji rodinu, školu a záliby.

Když mi paní učitelka Véronique minulý týden napsala, že odesílá první balíček, byli jsme všichni plni očekávání a nemohli jsme se balíčku dočkat. Velký den nastal v pátek, kdy se zaradovali žáci ze tříd 8.A a 8.B. Jejich nadšení bylo úžasné, sledovat je, jak se zájmem otevírají dopisy a čtou o svých nových kamarádech, prohlíží si fotky a dárečky. Žáci ihned přemýšleli, jak budou jejich dopisy vypadat, co vše tam ještě doplní a jakým dárečkem svého nového kamaráda potěší.

Pevně věřím, že právě tato spolupráce se zahraniční školou ukáže žákům anglický jazyk i z jiné stránky, ve které můžou využít své znalosti z hodin do praxe, rozšířit si slovní zásobu a zažít angličtinu jinak než jen ze školních lavic.

Sdílejte!