Slovácká Superstar

V pondělí 20. května 2019 se uskutečnil 1. ročník pěvecké soutěže s názvem Slovácká Superstar. Ta je určena pro druhý stupeň základních škol. Celé klání se odehrávalo v Polešovicích. Kvůli nepřízni počasí se však aparatura na poslední chvíli stěhovala do kina Panorama.

Publikum bylo z větší části obsazeno žáky z místní školy. Nakonec se tady setkali žáci a žákyně z 5 okolních škol. Konkrétně z naší školy, dále pak ZŠ Polešovice, ZŠ Velehrad, ZŠ Za Alejí a ZŠ Červená cesta. Každá škola měla různý počet soutěžících, a tak byl výběr písní rozmanitý. Zpívalo se v českém jazyce, ale rovněž ve slovenštině a angličtině. Naši školu a nižší kategorii reprezentovala Kateřina Křížová (VII.C) s písní You are the reason (Calum Scott). Ta bojovala v 1. kategorii, kde jsou soutěžící ze  6.- 7.ročníku. Druhá kategorie je pro 8.- 9. ročníky. Tady nás zastupovaly Zuzana Valášková (VIII.B) s písní Si sám (Tina) a Simona Burešová (IX.B) s českou písní Cesta (Klus, Krajčo). V první části soutěže a 1.kategorii nakonec zvítězila Magdalena Křížová ze ZŠ Červená cesta. Ta zpívala píseň Rise up (Andra Day). V 2. kategorii bylo rozhodování jednodušší. 3 soutěžící a 3 stupně vítězů. Tuto kategorii vyhrála Jana Klečková ze ZŠ Polešovice. Krásné druhé místo obsadila Simona Burešová a na třetím se umístila Zuzana Valášková. Všem soutěžícím patří velké díky a pochvala. Třeba to v budoucnu dotáhnou na skutečnou, tentokrát českou, Superstar.

Sdílejte!