Dobrodružství na Punkvě

Ideální počasí provázelo výlet čtvrtých tříd do naší nejhezčí jeskynní oblasti – Moravského krasu.Po příjezdu jsme sjeli lanovkou do Pustého žlebu, abychom si prohlédli Punkevní jeskyni. V první části jsme procházeli podzemím, kde jsme obdivovali krásu krápníkové výzdoby, pouštěli uzdu své fantazie a představovali si za různými tvary stalaktitů a stalagmitů postavy a zvířata.

Dostali jsme se až na dno propasti Macocha, odkud jsme se přesunuli k podzemnímu přístavišti. Druhá část prohlídky byla na lodičkách, šikovní kormidelníci nás převáželi po řece Punkvě, což byla pro všechny nejdobrodružnější část výletu.

Dále nás čekala prohlídka Kateřinské jeskyně. Došli jsme k ní malebným údolím podél řeky Punkvy, která místy vyvěrá na povrch. Hlavní dóm jeskyně vyniká výbornou akustikou, proto jsou zde pořádány hudební koncerty. Také my jsme se mohli zaposlouchat do tónů známé písně Leonarda Cohena Halleluja. Následoval návrat k lanovce a výjezd k hornímu můstku propasti Macocha.  Pro mnohé to byla vůbec první cesta visutou lanovou dráhou. Jízda nejstrmější lanovkou v republice je prostě fascinující zážitek.

Celého dne jsme si užili, viděli jsme spoustu krásných míst, zažili dobrodružství, zdolali jsme kilometry v nádherné přírodě.  Byl to skutečně vydařený výlet.

Sdílejte!