Matematické soustředění 2019

Dne 24. dubna jsme v 8:00 hod. vyjeli do Nové Lhoty do Hotelu Háj v krásné přírodě Bílých Karpat. Cesta autobusem rychle uběhla a po 45 minutách jsme natěšeni vystupovali v krásném prostředí hotelu. Společně s námi jely paní učitelky: Slančíková, Valíčková, Kardosová a Mikulíková.

Ihned po příjezdu jsme se ubytovali a po svačině jsme se rozdělili do čtyř skupinek. Každá skupinka pracovala na jiné logické úloze nebo hře. Tímto způsobem jsme se všechny skupinky vyměnily až do oběda. Někteří hráli hru Blokus, jiní vypracovávali matematický kvíz, Matematico nebo hru s kostkami.

Na oběd jsme měli kuřecí řízek s bramborovou kaší a okurkovým salátem. Po dobrém obědě následoval hodinový odpolední klid. Po odpočinku jsme se rozdělili na dvojice osmák – šesťák a začali jsme vypracovávat čtyři pracovní listy. Poté následovala večeře – na naše přání jsme měli pizzu. Na konci dne paní učitelky vyhodnotily nejúspěšnější žáky a odměnily je sladkostmi a diplomy. Po večeři jsme volný čas trávili hraním her dle vlastního výběru. Ve 22:00 hod. jsme měli večerku.

Druhý den byl budíček v 7:30 a pak následovala v 8:00 snídaně. Po snídani jsme se opět rozdělili do čtyř skupin, ve kterých jsme pracovali ve středu. Opět jsme hráli matematické hry: Člověče, nezlob se, kupka příkladů, Logeo nebo Desítka. Poté následoval oběd a pobyt na čerstvém vzduchu ve sportovním centru poblíž hotelu. Do odjezdu nám již zbývala necelá půlhodinka, kterou paní učitelky využily k závěrečnému vyhodnocení jednotlivých aktivit tohoto druhého dne. Přibližně v 16:15 jsme odjeli od Hotelu Háj směrem do Starého Města.

Letošní matematické soustředění jsme si všichni užili.

Kateřina Čejková 8.C

Tereza Jančová 8.C

Sdílejte!