Exkurze v Praze

Na čtvrtek 25. dubna se všichni žáci pátých tříd moc těšili. Jak by ne, vždyť nás čekala exkurze do Prahy. V 05:15 ráno jsme se shromáždili na vlakovém nádraží ve Starém Městě a odtud jsme Leo Expresem odjeli směr Praha. O půl deváté ráno jsme byli v Praze. Prošli jsme rušnou halou hlavního nádraží a přestoupili na metro C, které nás dovezlo do stanice Vyšehrad.

Dále jsme už putovali pěšky. Čekal nás bájný Vyšehrad se svými pověstmi. Slavín, kde jsou pohřbeny slavné osobnosti českého národa. Ze Slavína jsme sešli na Rašínovo nábřeží a při chůzi podél řeky Vltavy jsme viděli Tančící dům, Mánes, Žofín a Národní divadlo. Přešli jsme řeku Vltavu přes most Legií a zamířili na lanovku, která nás vyvezla na Petřín. Další naše kroky směřovaly pod Strahovským klášterem na Pražský hrad. Zde jsme obdivovali střídání stráží. Na Hradčanském náměstí čekalo na kontrolu před vstupem do Hradu obrovské množství turistů a žáků jiných škol.  Po kontrole jsme se dostali do areálu Hradu. Následovala prohlídka chrámu svatého Víta a nádvoří. Nerudovou ulicí jsme pokračovali na Malou Stranu a po Karlově mostě došli na Staroměstské náměstí. Pak už nás čekala zastávka u Univerzity Karlovy, Stavovského divadla a okolo Prašné brány přes Příkopy hurá na Václavské náměstí. K soše sv. Václava jsme se ale kvůli demonstraci vůbec nedostali a bočními ulicemi  chvátali  na vlakové nádraží. Uchozeni, ale  plni dojmů a zážitků,  jsme se vrátili  z našeho hlavního města domů.

Sdílejte!