Finále barevného minivolejbalu

V pátek 22. března 2019 se sportovní hala Širůch ve Starém Městě naplnila malými volejbalovými adepty, kteří se zde sešli, aby změřili své dosavadní volejbalové síly a umění.Naše škola se stala organizátorem finále školské ligy barevného minivolejbalu. Minivolejbal je jakýmsi předstupněm ke skutečnému volejbalu, kde hrají děti v jednotlivých barevných kategoriích s upravenými pravidly. Celkem existuje pět barevných variant, ale náš turnaj hostil pouze barvy tři – žlutou, oranžovou a červenou. Turnaje se zúčastnila MŠ a ZŠ Jarošov, ZŠ Unesco Uherské Hradiště a ZŠ Staré Město. Celkem se ve sportovní hale sešlo téměř 100 dětí, které odehrály na šesti kurtech  během pátečního dopoledne 164 utkání. Nejdříve absolvovaly utkání ve skupinách, poté byly podle výsledků rozděleny do dalších výkonnostních skupin a zde už bojovaly o celkové umístění. A jak vše dopadlo? Nakonec vyhráli všichni, kteří si užili dopoledne se sportem ve skvělé sportovní atmosféře. Vítězem žluté a oranžové kategorie se staly děti z MŠ a ZŠ Jarošov, červenou barvu vyhrály děti ze Starého Města. Závěrem chci ještě poděkovat realizačnímu týmu celého turnaje, včetně našich mladších žáků a žákyň, kteří se zhostili rolí rozhodčích. A zvládli to parádně …

Sdílejte!