Pejskování aneb návštěva útulku v Hodoníně

Přestože Vánoce jsou už dávno za námi a my už jsme před nějakou dobou přivítali příchod nového roku 2019, zavzpomínejme ještě na počátek prosince, kdy se konal náš tradiční Mikulášský jarmark a letos poprvé proběhla speciální sbírka pro psí útulek pořádaná naším žákovským parlamentem.

Moc děkujeme vám všem, kteří jste přispěli. Společně se nám podařilo vybrat více než tři tisíce korun a nashromáždili jsme nemalou hromádku dek, psích kapsiček a konzerv. Zvláštní poděkování také patří páťáčkům z tříd A a C, kteří darovali pro pejsky také nemalou částku z peněz, které si sami vydělali na svých stáncích předvánočního jarmarku. Teď už jen zbývalo to všechno pejskům dopravit a zpříjemnit jim tak mrazivý počátek nového roku.

A tak jsme se ve středu 9. ledna vypravili vlakem ze Starého Města do Hodonína. Cesta nám rychle utekla a brzy jsme už stáli před vraty útulku. Obyvatelé útulku nás zdravili hlasitým štěkotem a po předání darů jsme neváhali pár chlupáčů i vyvenčit. A tak jsme vyrazili s třemi pejsky- Elinkou, Ťapkou a Sonicem – na procházku po sněhem zavátých cestičkách.

 

Pejsky jsme ale kolem desáté hodiny museli vrátit a nastalo tak těžké loučení a opouštění. Následovala tedy ještě prohlídka zoo, kde jsme si prohlédli hlavně opice, tygry a vodní svět, jiná zvířátka se nám moc ukazovat nechtěla.

A už nám nezbývalo nic jiného, než se rozloučit s Hodonínem a z vlaku mu ještě naposledy zamávat. Okolo půl druhé jsme dorazili zpět do Starého Města a rozešli se domů.

Byl to krásný výlet a tímto bychom Vás chtěli vyzvat – neváhejte a i vy zajeďte do Hodonína nebo i jiného útulku zpříjemnit den pejskům, kteří se o mnoho neliší od těch, kteří na vás čekají, až přijdete ze školy či práce pořádnou procházkou. Pejsci vám budou vděční všude. Udělejte si chvilku a věnujte ji těmto chlupáčkům, kteří přišli o domov a o lásku svých pánů, kterým byli naprosto oddaní.

Více informací na stránkách útulku: http://www.utulekhodonin.estranky.cz/clanky/pejskove-k-adopci.html

Sdílejte!