pIšQworky

V pátek 9. listopadu proběhl již 11. ročník turnaje v pIšQworkách. Tentokrát s účastí i našich žáků, a to konkrétně deváťáků. Turnaj se pořádal v prostorách Střední školy Mesit v Uherském Hradišti. Soutěž je určena pro žáky 6. – 9. tříd základních škol a středoškoláky.

Takže konkurence byla velká. Do letošního soutěžního klání se registrovalo celkem 12 týmů. Každý tým byl zastoupen 5 hráči, z nichž si zvolili svého kapitána. Hrála se nám všem známá hra, kolečko a kroužek, po spojení 5 stejných znaků vyhráváte a postupujete. Tentokrát s tím rozdílem, že se začínalo se 3 symboly. Poté si protihráč vybral, zapsal a hráči plně zapojili své mozkové závity. Mohli prokázat své logické myšlení, taktiku či trénink. Náš tým si zvolil název Piškvorkáči. Sice kluci neuspěli a nedosáhli na přední příčky, avšak přesto platí heslo: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.“ Celkovým vítězem tohoto soutěžního klání se stal tým ze ZŠ Větrná z Uherského Hradiště. A to do důsledku. Jejich název byl tak výstižný – Větrná smršť – že opravdu proletěli všemi hrami a koly jako vichřice. Ke stupňům vítězů se naše škola přiblíží třeba v příštím školním roce.

Sdílejte!