Ozdravný pobyt páté bé,cé

Učíme se řeči přírody. V týdnu od 5. do 9. listopadu proběhl ozdravný pobyt žáků V. B, C na Chaloupkách – Kněžice na Vysočině. Škola v přírodě byla na téma Historie všedního dne. Děti se vrátily do dětství svých praprarodičů a postupně prožívaly jejich životy až do dospělosti a stáří. Vše začalo zakládáním vesnice Osadníci. Následovalo divadlo podle čteného textu, kde pantomimou vyjádřily život v minulých časech a nyní. Druhý den se hrály staročeské hry. Odpoledne kluci káceli stromy a chystali dřevo na topení, dívky pekly chleba. Paní učitelky připravily noční hru s baterkami, kdy děti plnily 15 úkolů na stanovištích označených reflexní páskou. Středu strávily děti na farmě v Zašovicích, kam jsme se přesunuli po svých podle mapy. Na farmě děti poznávaly život domácích zvířat, vyráběly máslo, kravský sýr a pracovaly s ovčí vlnou. Večer nastala dlouho očekávaná soutěž Páťák má talent, kde byla velká konkurence a všichni se skvěle bavili. Ve čtvrtek vstoupili žáci do života dospělých a vybrali si z povolání včelař, řezbář, bylinkář, švadlena, myslivec – stopař a šperkař. Večer proběhla další noční hra. Na závěr pobytu  se uskutečnila výstava všech výrobků. Po celou dobu nás provázela mlha a svěží chladný vítr, ale stejně to bylo super.

Sdílejte!