Putovní pohár mladých přírodovědců

Ve středu 23. října jsme na naší škole připravili sedmý ročník této soutěže, do které se zapojila družstva žáků ZŠ Staré Město a našich partnerských škol ZŠ Nedakonice, ZŠ Jalubí, ZŠ Uherské Hradiště Větrná, ZŠ Ostrožská Nová Ves a ZŠ Zlechov. Také v letošním ročníku jsme na naší škole tradičně přivítali vysoký počet účastníků. Celkem soutěžilo více než 130 dětí ve 28 družstvech. Soutěž se skládala z testu přírodovědných znalostí a praktických úkolů. Žáci postupně procházeli pěti stanovišti a sbírali body za své znalosti. Poznávali zástupce živých rostlin a stromů, v učebně přírodopisu určovali živočichy, v přípravně přírodopisu zavonělo exotické koření a cizokrajné plody, na zelené stezce se třídil odpad a v přírodovědném kroužku Leguánek řešili žáci úkoly z oblasti teraristiky. Všechna družstva chtěla uspět a získat co nejlepší umístění. Vyhrát ale můžou jen ti nejlepší … 

A jak to vše dopadlo? Na třetím místě se umístilo družstvo ze ZŠ a MŠ Jalubí (družstvo č. 4), na druhém místě skončilo družstvo loňského vítěze z domácí ZŠ Staré Město (družstvo č. 14). Celkovým vítězem letošního ročníku se stalo družstvo ze ZŠ a MŠ Jalubí (družstvo č. 2). Vítězům srdečně blahopřejeme a věříme, že jejich zájem o naši přírodu bude pokračovat i v budoucnu. Všem ostatním děkujeme za účast a soutěžní nasazení a věříme, že to pro ně bylo příjemně strávené dopoledne i odpoledne a rádi si k nám přijedou zasoutěžit i v příštím ročníku.

Celá soutěž je připravena pro velké množství dětí, kterým chceme tímto způsobem přiblížit prostředí naší školy a dát možnost si vyzkoušet své znalosti o přírodě. Bez všech mých „pomocníků“ by se to ale nepodařilo. Mé díky míří k mým kolegům, kteří mi opět dokázali, že se na ně mohu stoprocentně spolehnout a skvěle se podíleli na přípravě a realizaci této organizačně velmi náročné soutěže. Poděkovat chci také žákům EKO-týmu, kteří letos opět provázeli všechna družstva „páťáků“. Všichni jsme vše zvládli na výbornou a to je vždy základ úspěšné akce … Moc díky …

Sdílejte!