Hledání minerálních pramenů

V sobotu ráno 13. října se sešel na uherskohradišťském vlakovém nádraží turistický kroužek naší školy k prvnímu společnému výletu. Cílem bylo lázeňské město Luhačovice, kde jsme se rozhodli najít všechny v současné době dostupné prameny a také je samozřejmě ochutnat. Počasí bylo po ránu trochu chladivé, ale nebe bez mráčků slibovalo krásný den. Postupně se oteplilo natolik, že tričko s krátkým rukávem bylo tou správnou volbou. Naše putování začalo u Pramene Sv. Josefa, který se nachází u kostela Sv. Rodiny na břehu říčky Šťávnice. Středně silný minerální pramen byl první zkouškou odvahy. Někdo si spokojeně pomlaskával, někdo se po polknutí pořádně zašklebil. A to jsme byli teprve na začátku. Dále jsme navštívili tyto prameny – Aloiska, Ottovka (bohužel v současné době uzavřena kvůli bakteriálnímu nakažení), Viola, Marie, Nový Jubilejní, Vincentka (nyní uzavřena z důvodu revitalizace) a Pramen Dr. Šťastného, který je ze všech nejvýraznější. Zkrátka… To nejlepší nakonec… Kromě uzavřeného pramene Ottovky jsme ochutnali všechny vody (pozn. Vincentku pouze z koupené láhve) a někteří si dokonce natočili zásobu minerální vody domů. A když jsme se pořádně „napili“, tak následovala další zajímavá místa Luhačovic – Lázeňská cukrárna, prodejna lázeňských oplatků, prodejna suvenýrů a pizzerie. Dětem se během chvilky podařilo utratit zbytek kapesného, a tak jsme mohli pomalu myslet na návrat domů.

Sdílejte!