Školní kolo přespolního běhu

V pátek 14. září se v prostorách Kunovského lesa uskutečnil již tradiční přespolní běh žáků všech tříd druhého stupně pod názvem Olympijský běh Kunovským lesem. Jako první se na start postavili mladší žáci a žákyně. První na pilinovou trať o délce 1800 m vyběhli žáci 6. ročníku, po nich žákyně 6. ročníku, následovali žáci 7. ročníku a mladší kategorii uzavřela děvčata 7. ročníku. Napětí před startem bylo veliké, ale dosažené časy nakonec velmi dobré. Vítězové jednotlivých běhů (Michael Pfeifer, Fusková Tereza, Marek Popelka, Březinová Sabina) se mohli těšit z krásné ceny v podobě tradičního památečního hrnečku, na druhém a třetím místě brali závodníci diplom a sladkou odměnu.

Následně se postavili na start starší žáci a žákyně. Tato kategorie začala závodem chlapců 8. ročníku a poté dívek 8. ročníku. Je třeba se zmínit, že na trať v chlapeckém závodě vyrážel také vítěz předchozích dvou ročníků své kategorie Ondřej Turčin. Následoval vždy velmi očekávaný běh chlapců 9. ročníku, kterého se v minulosti pravidelně účastnil i pan učitel Jan Zábranský. Pro kluky to vždy byla veliká motivace. Letos ale došlo ke změně, kdy pan učitel vyměnil tenisky za ředitelskou židli, a tudíž na startu chyběl. Přesto byly výsledky běhu velice kvalitní, a dokonce jsme se dočkali čtvrtého vítězství jednoho závodníka za sebou. Tím se nesmazatelně zapsal do historie tohoto závodu, protože zatím se to podařilo jen dvěma žákům naší školy. Celou akci uzavírala naše krásná děvčata 9. ročníku, jejichž závod měl letos také zvláštní příchuť, protože na startu chyběla loňská vítězka. Vítězi starší kategorie se stali Ondřej Turčin (třetí vítězství za sebou), Anežka Grebeníčková, Dominik Hejda (4x vítězství v řadě – Síň slávy) a Viola Říhová.

Letošní počasí byla trochu loterie. Celý týden se předpovědi různily a k naší nelibosti byly hlášeny právě na pátek i dešťové srážky. Nakonec to vše vyšlo a těch „pár“ kapek, které schytali na zpáteční cestě osmáci a deváťáci, bylo zážitkem, na který si možná občas vzpomenou. Opět vyhráli všichni, kteří v pořádku doběhli do cíle a tohoto našeho tradičního závodu se zúčastnili. Těm nejrychlejším ještě jednou gratulujeme a budeme se společně snažit podat co nejlepší výkon na okresním kole přespolního běhu v Uherském Ostrohu.

Sdílejte!