Den prevence

V úterý 26. června si pro žáky sedmého ročníku připravili členové žákovského parlamentu Den prevence. Jedná se o akci, která se uskutečnila v rámci projektu Efektivní prevence, který podpořil Zlínský kraj. Protože sedmáci absolvovali preventivní akci parlamenťáků již v pátém ročníku, byla pro ně přichystána opakovací hra Riskuj na témata poruchy příjmu potravy, kouření, alkohol, nebezpečí na internetu a reklama. Riskuj doplňovala rozšiřující prezentace o marihuaně, také slalom a házení míčku do koše s brýlemi, které simulují požití marihuany.

Áďa Čevelíčková a Romča Březinová ze 7. B okomentovaly celou akci takto:

“ V úterý 26. června jsme mohli vidět prezentaci o marihuaně. Viděli jsme, jak jsou znečištěné průdušky u člověka, který používá marihuanu. Mohli jsme si vyzkoušet brýle, jak se cítí kuřáci marihuany. Dozvěděli jsme se, že když je žena těhotná, hrozí u ní potrat dítěte a u muže hrozí neplodnost. Na konci prezentace jsme si zahráli hru Riskuj.“

Ze zpětné vazby věříme, že měla akce smysl a žáci si odnesli spoustu nových postřehů. Děkujeme všem za vynikající spolupráci a 7. A, 7. B a 7. C za hladký průběh akce.

Sdílejte!