Školní výlet tříd 2. A, 2. B

Dne 26. června jsme se sešli před školou, abychom vyrazili na dlouho plánovaný školní výlet do Selského domku v Kněždubu a do větrného mlýna v Kuželově, který je technickou památkou.Odjeli jsme v 8 hodin. Prognóza počasí byla nejistá, ale jakmile jsme přijeli do Kněždubu, tak již krásně svítilo sluníčko. Zde nás již z dálky vítala usměvavá paní domácí se svými spolupracovníky.
Nejprve se děti rozdělily do čtyř skupin, které se pak střídaly v jednotlivých činnostech. Žáci měli možnosti si prakticky vyzkoušet, jak se dříve pralo v neckách a na valše, jak se řezalo dříví, jak se poklízela hospodářská zvířata. Na závěr následovala prohlídka selského stavení, v němž proběhla ukázka dřívějšího života lidí na venkově. Dětem se nejvíce líbilo mletí kávy na starodávném ručním mlýnku na kávu a také ukázka tlučení másla.
Po svačině nás autobus odvezl do větrného mlýna do Kuželova. Následovala poutavá prohlídka s technickým výkladem o funkci větrného mlýna a těžkém životě mlynářů. Děti si na závěr zakoupily suvenýry a pak jsme již uháněli nadšeni k domovu a plni zážitků.
Již nyní se těšíme na další návštěvu Selského domku v Kněždubu, která proběhne v prosinci s vánočním programem. 

Sdílejte!