Matúšovo královstvo a Zelená žaba

Pro nezasvěcené zdánlivě nesourodá kombinace, ale pro výběr těch nejlepších žáků naší školy báječný výlet za odměnu. Letošní výlet 22. června byl pro žáky zdarma, hrazen Nadací SYNOT.
Naší první zastávkou byl majestátný Trenčínský hrad z 11. století. Mezi významné majitele patřil Matúš Čák Trenčianský. Dominantou hradu je Matúšova veža, ze které je nádherný výhled do širokého okolí. V roce 1790 byl hrad zničen požárem. Současná podoba hradu je výsledkem náročné rekonstrukce. V hradním muzeu nás zaujala poutavá sbírka regoionálních krojů.
Další zastávkou bylo koupaliště „Zelená žaba“ v Trenčianských Teplicích.
Vzhledem k tomu, že se v pátek prudce ochladilo, koupání bylo velkým otazníkem.
Ještě u oběda (kuřecí řízek s bramborem), velká část naší výpravy váhala.
Rozhodla teplota vody 28 °C a bazén se všemi atrakcemi jen pro nás. A skutečně většina „otužilců“ si dovádění v teplé vodě náležitě užila. Ti, kteří neplavali, si zahráli bowling. Závěrečným bonusem pro nás byly hřejivé sluneční paprsky, lázeňské oplatky a zmrzlina.
Děkujeme Nadaci SYNOT za uspořádání tohoto výletu, který jsme si báječně užili, a
rádi se do Trenčína a na Zelenou žabu vrátíme.

Sdílejte!