Buďme kamarádi

Dne 11. června se třídy 2. A a 3. C zúčastnily vzdělávacího programu vedeného speciální pedagožkou Mgr. Alenou Svobodovou. Cílem programu bylo přiblížit žákům svět lidí s postižením. Úvodem programu paní Svobodová žáky seznámila s jednotlivými druhy postižení. Po teoretické části přišla řada na praktickou část, v níž si žáci měli možnost vyzkoušet například manipulaci s invalidním vozíčkem, kresbu a skládání kostek nohou, psaní na Pichtově stroji, hru s hmatovým pexesem, psaní Braillovým písmem. Ve dvojicích si zkusili, jaké to je nevidět a spoléhat se na druhého v překonávání nástrah a překážek. V závěru zážitkového programu se žáci naučili několik slov ve znakové řeči. Tento program pod vedením skvělé paní Svobodové pomohl žákům velmi zajímavou formou pochopit, jak se žije lidem s různým druhem postižení. Co vše musí zvládnout překonat oproti nám zdravým a jak jim můžeme pomoci, aby měli život jednodušší.

Sdílejte!