2. C a 2. D na výletě

Ve středu 6. června nastoupili žáci druhých tříd do autobusu, který je odvezl na tolik očekávaný školní výlet. Naší první zastávkou byl strážnický skanzen. Tam jsme se rozdělili po třídách a vyrazili jsme na prohlídku muzea v přírodě s ukázkami lidového stavitelství oblastí Slovácka. Seznámili jsme se se způsobem života, bydlením a hospodařením našich předků z Moravských Kopanic, luhačovického Zálesí a Horňácka. Proměnili jsme se v rodinu Hodulíků a Mikulinců. Celou prohlídku jsme opatrovali svěřená miminka, sbírali jsme dříví na oheň do proutěného košíku a na  dřevěném vozíku jsme si vezli hrábě na hrabání sena a košťata na zametání dvorku. Na louce jsme si zahráli hry „Na ztracenou ovečku“ a „Na kohouta“. Na závěr jsme ve stodole hádali historické předměty. Po náročném putování minulostí jsme se občerstvili, nakoupili suvenýry a přesunuli se k dalšímu cíli našeho výletu, kterým byla nejmenší a nejmladší Zoologická zahrada v Hodoníně. S komentovanou prohlídkou jsme si prošli a prohlédli akvária, terária, venkovní výběhy antilop, klokanů, zeber, velbloudů, lam, šelem a opic. Se zoo jsme se rozloučili, malé dárečky na památku nakoupili a hurá domů za rodiči pospíchali. Na krásný výlet budeme dlouho vzpomínat.

Sdílejte!