Návštěva druhých tříd u složek IZS Zlínského kraje

V rámci preventivně výchovné činnosti v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva navštívili naši druháci Hasičský záchranný sbor a Záchrannou službu v Uherském Hradišti. Od školy vyšly všechny třídy druhého ročníku v 8 hodin a krásnou procházkou přes železniční most přišly až k záchranné službě.
Po krátké přestávce na občerstvení se třídy rozdělily na dvě skupinky. Jedna zůstala na záchranné službě a druhá šla k hasičské zbrojnici.
Hasiči žákům předvedli, jak to vypadá, když mají požární poplach a pouhé 2 minuty na to, aby se oblékli a připravili na výjezd, ukázali jim šatny, posilovnu nebo např. prostor, kde se po zásahu umývají dýchací přístroje, hadice a další hasičské vybavení.
Velký zážitek byla pro všechny žáky demonstrace hasičského auta s žebříkem, který měl dosah neuvěřitelných 30 metrů.
V závěru si děti měly možnost prohlédnout hasičská auta a posadit se do nich.
Následovala návštěva Záchranné služby, kde si děti mohly prohlédnout automobily a jejich výbavu, nechat si změřit krevní tlak a množství kyslíku v těle. Děti si také prakticky vyzkoušely, jak zachránit zraněnou paní učitelku.
Tuto akci děti braly velmi zodpovědně. Na závěr následovala společná fotografie a rozloučení s milým a ochotným personálem.
Celá akce byla velmi vydařená, žáci získali mnoho nových informací a byli plni silných zážitků.

 

Sdílejte!