Den s modrým majákem

V pátek 18. května se naše třída II. B zúčastnila akce na Masarykově náměstí, kterou pořádala Policie ČR.Seznámili jsme se s prací složek integrovaného záchranného systému. Viděli jsme ukázku výcviku služebních psů, zadržení nebezpečného pachatele policisty pohotovostního a eskortního oddělení, souhru složek integrovaného záchranného systému při simulaci dopravní nehody, jízdu policistů na koních.
Velmi poutavá byla také ukázka celní správy, kdy jejich vycvičení psi vyhledávali tabákové výrobky a drogy, vždy zcela neomylně.
Na celém Masarykově náměstí byla jednotlivá stanoviště. Mohli jsme si prohlédnout policejní automobily, usednout na policejní motocykly, podívat se do hasičských aut a aut záchranné služby.
Dalším zajímavé stanoviště měla Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra, kde jsme se museli poprat se skákacím panákem a odměnou nám byly propisky, balónky, přívěšky na klíče. Závěrem velmi vydařeného dopoledne jsme dostali modrou, policejní zmrzlinu, a udělali tak sladkou tečku našim zážitkům ze Dne s modrým majákem.

Sdílejte!