Zdravotníci zase soutěžili

Tentokrát ne cvičně, ale naostro na postupové okresní soutěži Hlídek mladých zdravotníků v Uherském Hradišti. Nejdříve byly naše vědomosti o lidském těle, poskytování první pomoci a historii Červeného kříže prověřeny testem. Dařilo se nám. Ztráta jednoho bodu kvůli mylně pochopené otázce nám tolik nevadila. Následovaly dva zásahy. V prvním případě se zřítilo při opravě domu lešení se třemi řemeslníky. Jeden křičel bolestí, protože si zlomil kosti bérce. Druhý zraněný si stěžoval na nehybnost dolních končetin a třetí byl v bezvědomí se zástavou, vytékající krví z ucha a předpokládaným mozkolebečním poraněním. Až na malé chybky jsme všechno zvládli dobře. Podruhé jsme zasahovali v Jabloňové ulici, kde se dva lidé pokoušeli zbourat malou kůlnu. Zavalila je, jednomu člověku zlomila stehenní kost a způsobila rozsáhlou ránu na levé horní končetině. Druhému se do ruky zapíchl velký hřebík a padající trámy ho povrchově poranily na hlavě. Zásah se nám povedl velmi dobře. Byli jsme hodnoceni nejvyšší známkou. Transport a obvazová technika nám šly také skvěle a předčili jsme i naše kolegy. V konečném součtu bodů nám však velmi malý počet bodů chyběl. Nestačilo nám to tentokrát na postup. Skončili jsme druzí a třetí. Přesto to bylo příjemně strávené odpoledne plné adrenalinu, na který se vždycky těšíme. Našim kolegům z Komně upřímně přejeme, aby se jim v krajském kole dařilo a odjížděli ze Znojma stejně spokojení jako z Uherského Hradiště.

Sdílejte!