Projektové dny 7. ročníku

I letos se žáci sedmého ročníku sešli na jednotlivých prezentacích projektových dnů. Stejně jako předešlé roky jsme se i letos „rozlétli“ do států nejenom Evropské unie, abychom sesbírali spoustu zajímavých informací. A čím jsme začali? Na cestu je dobré zvolit si správnou a vyhovující obuv. O jednotlivých druzích obuvi, jako jsou pohorky, tenisky, krpce, žabky nás informovala skupinka paní učitelky Slančíkové. Podívali jsme se i na nejvyšší horu světa Mt. Everest a dozvěděli jsme se, v čem běhá Usain Bolt. Celé vystoupení nakonec příjemně zpestřila B. Vandová, která v krpcích zatancovala lidový tanec.

Poté jsme se mohli zaposlouchat do tónů nejenom naší státní hymny. Slyšeli jsme státní hymny Polska, Francie, Irska i celé Evropské unie. Skupinka paní učitelky Kamrlové nám také o každé z nich řekla zajímavé informace.

Náhle se rozezněla znělka odpoledních zpráv a dva reportéři nás zavedli do světa textilu a světových oděvních značek. To už skupinka paní učitelky Hájkové formou televizního zpravodajství podávala informace o současné výrobě textilu ve světě. Dozvěděli jsme se, co jsou to tzv. sweatshopy, kde a za jakých podmínek se dnes šije většina oblečení. Mnohé z nás překvapily náměty, co je možné s použitým textilem udělat. Na závěr byl přichystán krátký kvíz a ti nejšikovnější dostali za správnou odpověď sladkou odměnu.

Následoval přesun na Zimní olympijské hry do Jižní Korey. Žáci pod vedením paní učitelky Weinbergerové v anglickém jazyce zavzpomínali na tuto pro Českou republiku slavnou olympiádu. Nechybělo seznámení s českými reprezentanty, a dokonce nás navštívila naše zlatá olympionička Ester Ledecká. Zhlédnout jsme mohli i její zlatý olympijský sjezd.

A jak jinak končit než s písní na rtech. Ačkoliv svět populární hudby jednoznačně ovládá anglický jazyk, němčináři rozhodně nezoufali. Skupinka paní učitelky Kašné nás seznámila s celou řadou německých interpretů, jako je Rammstein, Scooter, Tokio Hotel, … a měli jsme také možnost se zaposlouchat do jejich hudební tvorby.

Závěrečné slovo patřilo panu řediteli, který všechny sedmáky pochválil a tím jim udělal obrovskou radost.

Sdílejte!