London and Brighton 2018

Očima Barbory Broklové:

Zatímco v pondělí 7. května 2018 žáci ZŠ Staré Město usedali se zvoněním do lavic, 43 zájemců o pětidenní zájezd do Anglie hledalo své místo v autobusu, kde jsme měli strávit následujících téměř 24 hodin.

Cesta byla dlouhá, vedla přes Německo, Belgii, Francii a Lamanšský průliv. Přes něj nás převezl trajekt, na jehož palubě jsme pozorovali brzký východ slunce. Okolo sedmé hodiny ranní jsme vyjížděli z lodi a rovnou jsme se řadili do levého jízdního pruhu. Projeli jsme anglickým venkovem, kde jsme se kochali rozsáhlými pastvinami a útulně vyhlížejícími domky.

Brzy jsme už vystupovali v Brightonu, ve městě, které se stalo první velkou zastávkou našeho putování. První kroky vedly do obrovského akvária Sea Life, později do centra města a nakonec jsme mohli rozložit deky na kamenné pláži u Atlantského oceánu a načerpat síly na cestu do Londýna. Večer po rozřazení do pokojů v našem londýnském hotelu jsme ulehli unavení do postelí.

Další den ráno jsme vyjeli autobusem do středu Londýna. Po svých jsme nejprve vyrazili k Buckinghamskému paláci zhlédnout výměnu stráží. Dále jsme zamířili k National Gallery, kde jsme mohli projít některé z mnoha pokojů s obrazy malířů z celého světa. Přes náměstí Picadelly a čínskou čtvrť Soho jsme se pomalu ubírali k parlamentu. Big Ben, zvon umístěný v jedné z věží budovy, pro nás byl ale zahalen v lešení. To nám však vynahradila plavba lodí po Temži a projížďka London Eye. Právě z nich máme ty nejkrásnější fotky s výhledem na celé město.

Naším posledním dnem plným poznávání krás Anglie byl čtvrtek. Metro nás odvezlo do centra. Zastavili jsme se v přírodovědném a technickém muzeu, dokoupili poslední suvenýry. Pak jsme se prošli krásně zeleným Hyde Parkem a brzy jsme se všichni rozutekli po Oxford Street, šest kilometrů dlouhé ulici posázené desítkami různých obchodů.

Zpět do Francie jsme cestovali Eurotunelem. Cesta domů nám rychle utíkala, každý si ji krátil jinak, někdo četl, jiný poslouchal písničky nebo z plných plic zpíval.

Na závěr bych chtěla poděkovat oběma řidičům za to, že nás bezpečně dopravili tam i zpět, paní průvodkyni za vyčerpávající výklad a hlavně paním učitelkám Weinbergerové a Mikulíkové, protože všichni víme, že zorganizovat takový výlet a zachovat si s námi zdravé nervy, vůbec nebylo jednoduché.

Výlet byl krásný, poznávali jsme Londýn, který jsme dosud znali jen z filmů. Ne jeden z nás si toto krásné město zamiloval a díky vydařenému slunečnému a teplému počasí to platilo dvojnásob.

 

 

 

 

Sdílejte!