Krajské kolo soutěže ZELENÁ STEZKA – ZLATÝ LIST

V pátek 11. května vyrazilo šestičlenné družstvo reprezentovat naši školu na krajské kolo celostátní přírodovědné soutěže Zelená stezka – Zlatý list do Boršic. Protože se žáci devátého ročníku účastnili poznávacího zájezdu do Londýna, tak byli do družstva tentokrát nominováni pouze osmáci, sedmáci a také dva šesťáci, kteří by mohli ještě soutěžit za mladší kategorii. Šestičlenné družstvo se na této soutěži skládá ze dvou tříčlenných hlídek, které absolvují samostatně terénní závod. Během něho plní zadané úkoly na šesti hlavních stanovištích (poznávání rostlin, dřevin, léčivých bylinek, myslivost, život okolo rybníka, ekologie, …) a cestou navíc sbírají body za doplňkové otázky, které najdou na soutěžním okruhu. Družstvo také odpovídá zkušební komisi na otázky spojené s ochranou přírody a na to, co přesně dělá naše škola pro přírodu. Vše se pak sečte a výsledky obou hlídek určí celkové pořadí. A jak to letos všechno dopadlo? Družstvo ve složení Dominika Vagundová, Ondřej Zahradník, Kačka Čejková, Pavel Valenta, Matěj Januška a Leopold Chrástek obsadili sympatické 7. místo. Vezmeme-li v úvahu, že jejich soupeři byli o dva i tři roky starší, tak to zvládli skvěle. Zajímavostí bylo, že celkový součet bodů za obě naše hlídky byl rovných 100 bodů, přičemž každá hlídka přispěla do společného konta přesně 50 body. Budeme se těšit na příští Zelenou stezku, kdy už budeme mít o jeden rok více vědomostí…

Sdílejte!