Exkurze do Prahy

Ve čtvrtek ráno jsme měli sraz na vlakovém nádraží v 5.20. Do Prahy jsme jeli Leo Expressem. Když jsme dorazili, rovnou jsme jeli metrem. Dojeli jsme až k Vyšehradu. Byl tam velký výhled. Potom jsme šli na hřbitov, kde je Božena Němcová, Bedřich Smetana a spousty dalších lidí. Ze hřbitova jsme se vydali směrem k Petřínu. Cestou jsme z dálky viděli Tančící dům, Národní divadlo i Karlův most. Prošli jsme pod několika mosty. Cestou po silnici jely autobusy a v nich byly spousty Číňanů a Japonců, kteří pořád mávali. Došli jsme až k lanovce. Kousek od ní stály zvláštní železné sochy lidí. Na výběr bylo buď jet lanovkou, nebo si to vyjít pěšky. Ale všichni jeli lanovkou. Nahoře jsme si dali zmrzlinu a šli jsme k Petřínu. Nahoru jsme ale nešli. Vydali jsme se na Pražský hrad. Cestou, když jsme se zastavili u něčeho důležitého, tak nám pan učitel Bednařík řekl, co to je. Byli jsme už kousek od Pražského hradu a tam nás čekala prohlídka od pana policisty. Naštěstí jsme všichni prošli. A byli jsme na Pražském hradě. Byli jsme v Chrámu sv. Víta, kde měli krásně barevná okna. U Pražského hradu jsme pořídili asi nejvíc fotek. Je to krásné. A potom jsme šli na Karlův most. Tam jsme dostali rozchod. Byly tam spousty malířů a také velké sochy. Potom jsme se vydali směrem k Staroměstskému náměstí. Co nás asi nejvíce zaujalo, byla živá stříbrná socha. Všichni jsme si s ní povídali. A potom nás čekala poslední zastávka, a to byl McDonald´s. No a potom už jsme šli na vlakové nádraží a jeli domů.

Adéla Hastíková

 

PRAHA

Do Prahy jsme přijeli vlakem. Cesta ani moc dlouho netrvala. Když jsme vystoupili z vlaku, přesedli jsme na metro a metrem jsme přijeli až k Vyšehradu. Tam jsme se vyfotili a dál jsme se šli podívat na hroby slavných herců a skladatelů. Viděli jsme například hrob hudebního skladatele Bedřicha Smetany nebo herce Vlasty Buriana. Potom jsme museli ujít kus cesty, abychom se dostali k lanovce na Petřín. Rozhledna byla velmi vysoká. Až jsme si dost odpočinuli, šli jsme se podívat na Pražský hrad. Brána byla skoro celá pozlacená. U brány stáli dva příslušníci hradní stráže. Nevím, jak můžou vydržet ani se nepohnout. U Pražského hradu jsme si koupili suvenýry a šli jsme na Karlův most. Byl velmi dlouhý a byly tam krásné sochy. Některé prý splní přání, když si na ně sáhneš. Potom jsme se přesunuli na Staroměstské náměstí, kde jsme se podívali na orloj a koupili další suvenýry. Chvíli jsme počkali na celou hodinu, abychom slyšeli orloj hrát. Nakonec jsme se vydali na Václavské náměstí. Přišli jsme tam po pár minutách, vyfotili jsme se u sochy sv. Václava. Šli jsme se podívat také do pasáže Lucerna, kde jsme viděli Václava na obráceném koni. Konečně byl konec naší trasy a přesunuli jsme se na hlavní nádraží. V 17.10 jsme sedli do vlaku a jeli domů.

Kamila Holčíková

Sdílejte!