Zdravotníci soutěžili

V pátek 11. května  se devět  zdravotníků vydalo vlakem na přípravnou soutěž do Kroměříže. Starší družstvo zdravotníků obsadilo 6. místo, mladším zdravotníkům se tolik nedařilo, a proto skončili na posledním místě. Na dopravním hřišti a v Květné zahradě nás čekalo 5 soutěžních a 4 nesoutěžní stanoviště. Nejprve jsme nastoupili na autonehodu, ve které jsme si vedli výborně. Poté jsme se přemístili na obvazovou techniku, kde jsme byli úspěšní. Na třetím stanovišti jsme měli za úkol uběhnout 200 metrů a poté provést resuscitaci. Následovalo čtvrté stanoviště, zde nás čekala otrava alkoholem a předávkování  léky. Na závěr jsme ošetřili masivní krvácení, kde nás štěstí opustilo. I přes skvělé výkony jsme se neumístili na postupujících příčkách a domů si odvezli  6. a  11. místo. 

Ze soutěže jsme však měli všichni dobrý pocit a děkujeme skvěle zorganizovanému týmu vedoucích a rozhodčích z Kroměříže. Už se těšíme na okresní kolo v Uherském Hradišti, které se bude konat  17. května. Na závěr stačí jen říct, že jsme si celý den užili.

Martina Vopatová, VIII. C

Sdílejte!