Řekni drogám „NE“!

Ve středu 2. května se žáci VII. A a VII. B zúčastnili preventivní akce pplk. PaedDr. Petra Přecechtěla. Přišla za námi i mluvčí policie Uh. Hradiště por. Bc. Milena Šabatová.
Hlavním tématem bylo riziko užívání drog. Nejdříve nám pan podplukovník představil jednotlivé druhy drog (heroin, kokain, pervitin, marihuana, LSD) a jejich působení na člověka. Dozvěděli jsme se, že každá droga způsobuje jiný stupeň závislosti. Mezi nejnebezpečnější drogy patří heroin a kokain. Zhlédli jsme i fotografie lidí, kteří drogy pravidelně užívají, což většinu z nás vyděsilo. Nadiktovali jsme si životní hodnoty, které jsou pro nás důležité, jako je rodina, vzhled, práce, kamarádství, sport, láska, a uvědomili jsme si, že o všechny tyto hodnoty můžeme při závislosti na užívání drog přijít a vše ztratit. Na závěr nám pan Přecechtěl ukázal na obrázcích místa, kde a za jakých podmínek se drogy vyrábí.
Přednáška byla velmi zajímavá a poučná.
Matyáš Kubík, VII. A

Sdílejte!