Oborové dny devátého ročníku

Deváťáci již dlouho očekávali pátek 4. května, kdy na naší škole proběhly prezentace tradičních oborových dnů. Žáci 9. ročníku si vybrali podle svých zájmů jednu z pěti skupin, v nichž zpracovávali po několik týdnů zajímavé téma.

Skupinka paní učitelky Mikulíkové hlásá heslo: „Jste to, co jíte“ a přinesla nám prezentaci o zdravém stravování. Zaměřili se na své vrstevníky, tedy dospívající. Ukázali nám, jak je důležité volit správnou skladbu jídelníčku, co bychom měli zařadit a čemu se vyhýbat, předložili nám ukázky špatných a dobrých jídelníčků a také průzkum, jak to vypadá se zdravou stravou v naší škole.

Kdo by neznal Homera, Marge, Barta, Lízu a Maggie? Aby také ne, když jsou američtí Simpsonovi nejdéle vysílaný seriál vůbec. Zajímavosti o této žluté rodince, jejich tvůrcích, českých dabérech, městečku a ději nám odprezentovala skupinka paní učitelky Kunderové. Nakonec naši pozornost ocenili i Homerovým oblíbeným pokrmem – americkými koblihami.

Mladí chemici nás za pomoci paní učitelky Škrabalové a paní učitelky Kardosové seznámili se zajímavými chemickými reakcemi. Mohli jsme na vlastní oči zhlédnout pokusy s názvy Dichromanová sopka, Dehydratace sacharózy, Chemikova krev, Výbušná vata, Modrý plamen, Vodíkový balónek a Amoniaková fontána.

Ze všech koutů světa se neustále ozývají hlasy, které nám vyčítají nedostatečný pohyb. To ale neplatí pro sportovní nadšence pod vedením pana učitele Hřibňáka. Zavítali na lekci slimboxu do Fit4Life v Uherském Hradišti, kde zažili spoustu zábavy, ale i obrovskou dřinu. O nasbíraných informacích a poznatcích z nejžhavější novinky ve fitnessu nám natočili video.

Celými dvěma hodinami nás provázely libé tóny hudebních nástrojů a zpěv. Program „Od Fašanku do Velikonoc“ si pro nás připravili svěřenci pana učitele Zábranského. Přestavili nám několik lidových písní, díky kterým jsme symbolicky zavzpomínali na dlouhou zimu, se kterou jsme se nedávno rozloučili, a přivítali nastupující teplé počasí.

Dík patří všem našim devát’ákům i vedoucím skupin, kteří nám nachystali perfektní vystoupení, my jsme si tak mohli užít toto příjemné dopoledne.

Sdílejte!