Všeználek opět na cestách, letos však na stupních vítězů!

Dne 26. dubna se redakce školního časopisu sešla na vlakovém nádraží ve Starém Městě, aby se zúčastnila slavnostního vyhlášení soutěže o nejlepší školní časopis, kterou již druhým rokem pořádalo ICM Holešov. Do soutěže zaslalo práce celkem 10 škol a každá z nich dostala pozvání na vyhlášení a workshop, který se v rámci události konal.

Akce začala vyhlášením nejlepších časopisů ve dvou kategoriích (tištěné a elektronické verze). O výsledcích rozhodovala odborná porota složená z novinářů a pracovníků ICM Holešov. Zástupce z každé redakce měl pak možnost svůj časopis přede všemi představit. Následovala beseda s šéfredaktorem Kroměřížského deníku Lukášem Pařenicou a redaktorkou Holešovska paní Hanou Helsnerovou. Elektronické verze časopisu byly promítány a oba je komentovali, takže jsme přesně mohli sledovat pochvaly, ale i výtky.

Po krátké přestávce měla každá redakce čas na to, aby si mohla promluvit přímo s některým z novinářů. Vzhledem k počtu let jejich praxe byly poznámky stejně jako loni naprosto trefné! Vždyť díky tomu, že jsme si vzali jejich rady k srdci a změnili i celkově design časopisu, jsme se letos umístili na krásném druhém místě v kategorii tištěných časopisů! Malinko nás mrzelo, že jsme nebyli první, protože vítězové postupují do celostátního kola, které se bude konat na podzim v Brně, ale přes rok zase zabereme a příště se nám snad podaří dostat se až na tu nejvyšší příčku.

[Not a valid template]
Sdílejte!