Den Země – výšlap na Brdo

V průběhu měsíce dubna se na naší škole uskutečnila řada akcí a aktivit k připomenutí Dne Země – ekologického svátku, který má upozornit na dopady ničení životního prostředí.
V pátek 20. dubna si tento svátek připomněli i žáci 6. a 8. ročníků. Zatímco šesťáci vyrazili do Kunovského lesa, tak letošní osmáky čekal tradiční výšlap v slunečných a jarem provoněných Chřibech. Hned u školy jsme se rozdělili na 2 skupiny. První skupina pod vedením paní učitelky Oharkové Foltýnové a Weinbergerové se vydala nejprve autobusem na Salaš a pak dále nahoru na Brdo a na Bunč. Druhá skupina vedená paní učitelkou Kardosovou a panem učitelem Zábranským šla opačnou trasou. Počasí nám vyšlo znamenitě a cesta rychle ubíhala. Nejtěžším úsekem cesty se ukázalo strmé stoupání od pomníku U Padlých až na Brdo, které zdatnější žáci takřka vyběhli, zatímco pro jiné to byla výzva. Úsek jsme všichni zdárně zvládli. Na Brdu jsme se všichni zase šťastně setkali, krátce si odpočinuli a vyfotografovali se. Zdárně se nám podařilo překonat i závěrečné kilometry a s dobrou náladou a sluncem v duši jsme odjížděli do Starého Města.

Sdílejte!