Okresní kola biologické olypiády

12. dubna a  23. dubna proběhla okresní kola biologické olympiády 2017/2018. Krásné letošní téma neslo název „Pohyb“. V obou kategoriích (D … 6. a 7. ročník, C … 8. a 9. ročník) naši školu vždy reprezentují ti nejúspěšnější ze školních kol. Biologická olympiáda se skládá z teoretického testu, praktického laboratorního úkolu, poznávání rostlin a poznávání živočichů. Okresní kolo je ještě navíc doplněno o vstupní práci na jedno ze čtyř stanovených témat, jejíž zpracování je nezbytné pro účast v okresním kole. Za mladší kategorii hájili barvy naší školy Leopold Chrástek a Pavel Valenta. Leo získal velmi pěkné 7. místo. Na Gymnáziu v Uherském Hradišti se soutěže celkem zúčastnilo 44 soutěžících.

Dnes bojovali v DDM v Uherském Brodě ve starší kategorii Kateřina Spáčilová a Dominika Vagundová. Obě se na olympiádu poctivě připravovaly, proto se dalo očekávat, že nepojedeme domů s prázdnou… Po loňském bramborovém místě Dominiky v mladší kategorii jsme s napětím očekávali, jak se jí povede v kategorii starší. Děvčata skvěle zabojovala a z Uherského Brodu si odvezla krásná umístění. Ze 45 soutěžích obsadila Kačenka 6. místo a Domča parádní 3. místo a tímto i možnost postupu do krajského kola, které ze bude konat v ZOO Zlín-Lešná. Takže pro Dominiku cesta pokračuje a my budeme držet pěsti…

Sdílejte!