Matematické soustředění 2018

Ve středu 11. dubna po zvonění oznamujícím 1. vyučovací hodinu zely třídy 6. a 8. D prázdnotou. Jako už tradičně totiž tyto třídy vyrazily na matematické soustředění. 

Po necelé hodině cesty náš autobus zastavil před hotelem Háj v Nové Lhotě. Po rozřazení do pokojů a pauze na ubytování jsme se sešli, abychom oficiálně zahájili náš společný dvoudenní pobyt na posilování mozků. Poté jsme se rozdělili na dvě skupiny z každé třídy a navštěvovali čtyři různá stanoviště, kde jsme hráli logické hry jako Blokus nebo Matematiko.

Následoval oběd a odpolední klid, zanedlouho jsme zahájili práci ve vylosovaných dvojicích, jež tvořil vždy jeden osmák a jeden šesťák. Vypracovali jsme pracovní listy zaměřené na logické, ale i počtářské úkoly a otázky, pro jejichž vyřešení bylo třeba trochy důvtipu.

Po večeři, vyhodnocení, rozdání diplomů a sladkých odměn za nejlepší výkony v jednotlivých soutěžích a kvízech jsme si zahráli společenské hry nebo sledovali film. Na závěr dne jsme unavení ulehli do svých postelí, abychom nabrali síly na další den.

Ve čtvrtek po ranním budíčku a snídani započala další část, kdy jsme si zahráli další matematické hry, na vyhlášení jejich výherců jsme se sešli opět po obědě. Následoval úklid pokojů.

Během obou dní nechyběla ani procházka, hra minigolfu nebo vybíjení poslední nadbytečné energie na malém lanovém hřišti. Okolo 16. hodiny jsme nasedali do autobusu a ubírali se k našim domovům.

Šesťáci se mohou těšit, až se jako osmáci za dva roky znovu na matematické soustředění vrátí, a nám osmákům už zbývá jenom vzpomínat na tyto hezky strávené chvilky.

Barbora Broklová, 8. D

Sdílejte!