Premiéra malých volejbalistů ZŠ Staré Město

V letošním školním roce byla zahájena činnost volejbalové přípravky pod vedením trenérky Lýdie Podhrázké a Jana Zábranského, kterou navštěvují žáci od 1. do 5. třídy. Tento víkend si odbyli naši malí volejbalisté svoji premiéru. V neděli 25. 3. 2018 se zúčastnili svého prvního turnaje v minivolejbalu, který pořádal volejbalový oddíl TJ Nivnice. Soutěžili jsme ve dvou kategoriích – ve žlutém a oranžovém minivolejbalu.

žlutí

Naši volejbalisté svůj úkol zvládli na výbornou. V kategorii žlutého minivolejbalu (1. – 3. třída) nás reprezentovali tito žáci: Filip Haša, Jiří Horváth, Klára Hrudňáková, Anežka Kambová, Jakub Šišlák a  Agáta Valentová. V této kategorii se utkalo celkem 12 družstev. Hrálo se systémem „každý s každým“, takže naši volejbalisté hned napoprvé hráli 11 zápasů. Podařilo se jim obsadit následující místa: 6. místo – Anežka Kambová, Klára Hrudňáková, 7. místo – Agáta Valentová, Jakub Šišlák a 10. místo – Filip Haša, Jiří Horváth.

oranžoví

V oranžovém minivolejbalu (2. – 4. třída) hrála dvě družstva: dívčí – Michaela Mazůrková, Evelína Tichá a chlapecké – Adam Bukvald, Ondřej Novák. V této kategorii se utkalo celkem 15 družstev. Po první části se obě družstva probojovala do finálové skupiny A, ve které se hrálo o 1. – 8. místo. Dívky obsadili 7. místo, chlapci získali medailovou pozici – 2. místo.

Všichni naši malí volejbalisté podali vynikající výkon. Přejme jim, ať se jim daří i v dalších volejbalových turnajích.

Ráda bych také poděkovala všem rodičům za dopravu našich volejbalistů na turnaj a za jejich podporu a SRPŠ za proplacení startovného.

Lýdie Podhrázká

Sdílejte!