Lyžařský kurz 7. ročníku

Po roce jsme s našimi sedmáky opět navštívili Beskydy. Zima v plném proudu a nejlépe je takový čas strávit na horách. Zamířili jsme opět do naší “domácí” destinace – do Velkých Karlovic do lyžařského areálu SYNOT Kyčerka. Druhý březnový týden se do valašského království odebraly všechny třídy sedmáků – 7.A, 7.B a 7.C. Celkem 59 dětí, 5 lyžařských instruktorů a lékař kurzu. Azyl jsme opět nalezli na horském hotelu KYČERKA ve Velkých Karlovicích. Odtud nás každý den dovezli zkušení řidiči skibusem ke sjezdovkám do lyžařského areálu. Sjezdovky byly vždy ráno, díky nové rolbě, skvěle připraveny pro naše lyžování. Počasí nám celý týden přálo a několikrát na nás dokonce vykouklo sluníčko. Všichni žáci prošli během týdne základním výcvikem, kde se naučili základům sjezdového lyžování. Lyžařský program byl doplněn středečním turnajem družstev v bowlingu, karnevalem s diskotékou, natáčením na video, každovečerní skvěle připravenou zábavou ze strany našich účastníků kurzu a večerním zpíváním. Vyvrcholením celotýdenního snažení byly páteční závody ve slalomu na lyžích. Mezi děvčaty zvítězila Viktorie Maňáková před Katkou Čejkovou a Romanou Běhávkovou, mezi kluky vyhrál Kryštof Kejř před Michalem Kozumplíkem a Martinem Říhou.

Čerstvý vzduch, výborná strava, skvělá zábava… A tak se dětem samozřejmě domů ani moc nechtělo… Ovšem vše jednou končí. Ale krásné vzpomínky na lyžařský kurz nám v našich hlavách zůstanou… Chci poděkovat mým kolegům, panu doktorovi Hrňovi i dětem za skvěle zvládnutý týden na horách!

Sdílejte!