Chaloupky 16. 2. 2018 – Den pátý

A je tady poslední den a také poslední část našeho programu. Tématem dne je Stáří a výsadou stáří je hlavně rozjímat a vzpomínat na čas, který už uplynul. Ráno nás počasí ještě překvapilo a napadl nový sníh. Dobrovolníci nakrmili zvířata a vyrazili jsme na snídani. Poté jsme si museli sbalit věci a vyklidit pokoje a čekaly nás dopolední aktivity. Děti si zahrály na pracovníky muzea a musely sestavit výstavu, která by mapovala celý náš týden na Chaloupkách. Malí muzejníci sháněli věci potřebné ke svému tématu a vyráběli popisky k vystavovaným exponátům. Na naší výstavě jsme si tak připomněli úvodní hru Osadníci, zpracování dřeva, mléka a vlny, vše o lyžování, staročeské hry, povolání řezbáře, včelaře, myslivce, papírníka, bylinkáře a ptáčníka a shrnuli jsme si informace o životě na farmě. Práci jsme přerušili jen na svačinu a po ní si každý svou část výstavy prezentoval. Tím jsme uzavřeli náš program Historie všedního dne. Před obědem jsme si ještě rozebrali mléčné výrobky ze zdejší farmy, které jsme si objednali jako dárky pro své blízké. Pak už nás čekal jen oběd, rozloučení s lektory a personálem a mohli jsme se vydat na cestu domů. Z Chaloupek jsme si odváželi plno zážitků, spoustu nových informací o různých odvětvích lidského života, a někteří i nová přátelství.

Sdílejte!