Chaloupky 13. 2. 2018 – Den druhý

Dnes nám začal výukový program Historie všedního dne. Dnešní den má název Dětství, a protože úkolem dětí je hlavně si hrát, tak se všichni těšili, že budou muset i tento úkol na 100 % splnit. Ale aby naše hry byly pěkně rozmanité, rozdělil si nás pan lektor už včera večer na tři skupiny. V průběhu dopoledne se tyto skupiny postupně prostřídaly na třech stanovištích. První byla venkovní hra, ve které měly děti za úkol postavit iglú. Jako druhé byly na pořadu staročeské hry, které nám přiblížily, jak se bavily děti v dřívějších dobách. Vyzkoušeli jsme si hru s káčou, s dřívky a nakonec několik her s fazolemi. Poslední dopolední stanoviště bylo venkovní a šlo o běžkování. I přes prvotní obavy zvládli danou trasu na běžkách projet úplně všichni. Následoval oběd a pauza, kterou jsme využili k napsání pohledů a krátkému oddechu. Jak všichni víme, tak v dřívějších dobách si děti nejenom hrály, ale musely také velkou část dne pomáhat dospělým. A tak jsme šli po obědě pomáhat i my. Všichni chlapci se vypravili do lesa, kde je čekal velmi těžký úkol. Museli najít vhodný uschlý strom, porazit ho a nařezat z něj dřevo na topení. Děvčata zatím zadělala těsto na chleba. Než těsto vykynulo, vrhla se děvčata ještě na čistění, krájení a strouhání zeleniny, kterou paní kuchařka následně využila do polévky, což byla součást večeře. Poté se dívky vrátily těsto zkontrolovat, vytvarovat z něj bochánky a dát vše péct, aby bylo co k polévce zakusovat. Protože se nám kluci vrátili z lesa pořádně vyhladovělí a utahaní, uvítali po večeři osobní volno na zotavení a načerpání sil. Čekal nás totiž karneval. Už z domu měli všichni připraveny převleky, takže se během chvilky v hlavním sále objevily tyto masky: princezna, víla, myška, kočky, zajíc, maková panenka, jednorožec, břišní tanečnice, králíčci, mušketýr, kuchtík, čarodějnice, čertice, viking, vojáci, batman, ninja, upírka, pirát, medvídek, Fiona, hula tanečnice, kostlivec, kovboj, netopýr, námořník, gepard a fotbalový reprezentant. Všechny masky se zúčastnily několika zábavných her, ve kterých si některé vybojovaly drobné odměny, a na konci večera byla každá maska odměněna diplomem.

Sdílejte!