Turnaj ve stolním fotbálku

Ve středu 31. ledna uspořádali ekotýmáci turnaj ve stolním fotbálku. Účastnily se ho všechny třídy, z každé třídy hráli dva zástupci.
Ze všech šestých tříd postoupila do semifinále 6. C, která se utkala se 7. A. Kluci Filip Horák a Lukáš Verbík ze 6. C si vedli velmi dobře, ale na postup do finále jim chyběl jeden jediný gól. Dvojice Jirka Kamenický a Adam Pohl ze 7. A skórovala v napínavém souboji s konečným výsledkem 10:9 pro jejich prospěch.

Další semifinálové kolo sehráli proti sobě zástupci třídy 8. C (Štěpán Machalík, Tomáš Tománek)  a 9. C (Vojta Zábranský, Honza Janík). I tady byl souboj velmi zajímavý, ale s velkým náskokem 10:4 vyhráli kluci Štěpán s Tomem.

Ve finále se utkaly o 3. místo třídy 6. C a 9. C. Finálový souboj o třetí místo byl věkově nerovnoměrný, ale mladší hráči se nenechali zastrašit a vyhráli o jeden nejdůležitější bod, takže konečné skóre bylo 10:9 pro Lukáše Verbíka s Filipem Horákem. Chlapcům  Honzovi Janíkovi a Vojtovi Zábranskému zůstala nepopulární bramborová medaile. O první místo se utkala 7. A proti 8. C. Osmáci to měli velmi jednoduché, jelikož vyhráli nad 7. A 15:2. První místo tedy obhájili loňští mistři Tomáš Tománek a Štěpán Machalík z 8. C, druhé místo si vysloužili chlapci Adam Pohl a Jiří Kamenický. Na konci turnaje kluci převzali ceny v podobě pizzy, čokolády a bonbonů. Chlapci, gratuluji a věřím, že jste si to užili. Doufám, že příští rok bude turnaj stejně napínavý a účast hojná jako letos.

Barča Vandová, 7. C

Sdílejte!