Hasík v 6. ročníku

Každoročně navštěvují naši školu členové hasičského sboru, aby poučili žáky 6. ročníku o požární ochraně. V průběhu života se totiž mohou setkat se situacemi, kdy budou muset volat záchrannou službu nebo se obrátit na hasiče či policii.
Přednášku poprvé absolvovali již ve druhé třídě, tato je jejím pokračováním. Mohou si tak nejenom ověřit již nabyté znalosti, ale i rozšířit si obzory o další informace. A o čem vlastně celá beseda byla? Žáci si společně zopakovali čísla, na která mohou volat, když se dostanou do nesnází,. Už ví, jak nahlásit lokalitu, kde se nachází, nebo jak se zachovat, když uvíznou na vlakovém přejezdu.
Nejen situace v dopravě byla předmětem dnešního dopoledne. Hasiči samozřejmě vyráží i tam, kde se oheň ukázal v plné síle. Jak se zachovat, když vám začne hořet oblečení, jaké máme druhy hasicích přístrojů a který je vhodný pro hašení jakého druhu požáru? Jak zabránit jeho šíření? Víte to? Naši žáci už ano a doufáme, že mají tyto důležité informace pevně vryty do paměti, aby mohli případně v budoucnu někomu pomoci.

Sdílejte!