Ples se slavnostní polonézou

Viděli jste už, jak se z žáků devátých tříd stanou za jediný večer elegantní mladé slečny a elegantní mladí pánové? Ne? Tak to jste se měli zúčastnit našeho sobotního plesu, který pořádá SRPŠ při ZŠ Staré Město.
Úderem půl osmé zahájil ples pan ředitel s předsedou SRPŠ. Představili pedagogy, kteří nacvičili polonézu, seznámili nás s průběhem večera, tombolou, kapelou a občerstvením. Letos mohli diváci zhlédnout 28 párů, které byly rozděleny do tří skupinek. První skupinku si vzala pod svá ochranná křídla paní učitelka Mikulíková, druhou skupinku paní učitelka Magdálková a třetí skupinu vedl tradičně pan učitel Zábranský. Pro paní učitelky to byla premiéra, ale co by neudělaly pro své třídy, které provázejí druhým stupněm již čtvrtý rok? Několikaměsíční úsilí se vyplatilo a žáci předvedli krásné choreografie. Třešničkou na pomyslném dortu byl společný tanec všech 56 žáků. Polonézu si užili nejen samotní vystupující, ale i diváci složení z rodičů, prarodičů, dalších příbuzných a známých.
Kdo zatoužil po tanci, mohl se nechat unášet na tónech polky, valčíku či tanga, které hrála a zpívala Staroměstská kapela. O diskotéku se ve vedlejším sále postaral DJ Marek Toman. Po první polonéze se začala prodávat tombola. Zájem byl obrovský, neboť vystavené ceny a jejich dlouhý seznam lákaly všechny přítomné. Nejeden z nás si domů odnášel zajímavý dárek. Kdo nevyhrál, mohl se utěšit sladkou palačinkou či barevným koktejlem, což byly novinky letošního plesu. Nezahálela ani slečna ve fotokoutku. Pokud jste nahlédli do přísálí, jistě jste si všimli fronty dychtivých návštěvníků, kteří toužili po fotografiích.
Letošní ples nemůžeme hodnotit jinak, než že byl opět vydařený, a těšíme se na další.

Sdílejte!