Dobré mravy

Ve středu 24. ledna se divadelní kroužek vydal na další představení letošní sezóny. Nejmladší herci zlínského souboru nám představili, jak se máme chovat ve společnosti, při stolování, co je vhodné při navazování nových kontaktů a co je přímo zapovězené. Nejednalo se o strohý výklad etikety, ale o kratší scénky, které byly pojaté humorně. Byly doplněny tancem a zpěvem.

Po představení následovala krátká beseda s herci, kterou jsme ocenili. Jak naši, tak i ostatní žáci z jiných škol položili nejednu zvídavou otázku. Herci se přiznali, že pro dětského diváka představení upravili, a že dokonce hráli ve velkém divadle poprvé. Dobré mravy jsou sice součástí repertoáru již rok a půl, ale vždy na menších scénách. Proto docházelo k neočekávaným vtipným momentům, s kterými si však představitelé bravurně poradili. Chvíli jsme i my zatajili dech, když vidlička vyhozená do vzduchu zamířila rychle zpátky přímo na hlavu jednoho z účastníků… Vše však dobře dopadlo a my jsme představení odměnili velkým potleskem. 

Sdílejte!