Předvánoční beseda s panem inženýrem Pavlem Pluhařem

Vánoce jsou už sice dávno za námi, přesto rádi zavzpomínáme na předvánoční čas, kdy jsme si chtěli co nejvíce zpříjemnit čekání na Vánoce. Jinak tomu nebylo ani v naší třídě, 8. D.

V pátek 22. prosince k nám na předvánoční besedu zavítal pan inženýr Pavel Pluhař, aby nám povyprávěl o tom, co je to myslivost, jak se můžeme myslivcem stát. Řeč přišla také na zábavné příhody z jeho myslivecké kariéry, kterých nebylo málo. Dozvěděli jsme se, které živočichy zde lidé mohli běžně potkat a kteří se naopak do Starého Města přistěhovali. Příkladem nám byl třeba psík mývalovitý, šakal obecný, kudlanka nábožná. Naproti tomu odtud zcela vymizel například králík. Odnesli jsme si také poznatky o tom, jak některá zvířata v průběhu let musela změnit svůj životní styl a teritorium.

Panu inženýru Pluhařovi moc děkujeme za zajímavou přednášku a do budoucna se těšíme na další podobné besedy.

Barbora Broklová, 8. D

 

 

 

 

 

 

 

Sdílejte!