Recitační soutěž

V pondělí 15. ledna proběhlo již tradiční školní kolo recitační soutěže. I letos byl počet účastníků vysoký a objevily se nejen básně, ale také prozaické texty, kterých bylo o něco více než vloni. Obliba neveršovaných textů tedy pomaličku roste.

V kategorii 6.-7. třída vybojovala první místo Veronika Lesová z 6. B s textem Král a vosa, na druhém místě se umístil Kryštof Balíček z 6. C s básní Muzikanti a třetí místo obsadila Markéta Kočendová z 6. D s textem Placky a pracky.

V kategorii starších recitátorů, tedy 8.-9. třída, se utkali žáci a žákyně. Dívky nakonec obsadily všechna umístění. První místo tedy patří Valentýně Cíchové (8. D) s prozaickým textem Alenka v říši zombie, druhé místo je nové žákyně Elišky Sečenové z 8. A a textem Mariana a Klára a poslední příčku si zasloužila Dominika Vagundová z 8. D a její próza z první světové války Zákopy.

Všem vítězům gratulujeme, děkujeme za hojnou účast všech vystupujících a mladým a nadějným recitátorům přejeme mnoho dalších řečnických úspěchů!

Sdílejte!