Mikulášská nadílka a tradiční jarmark

Pásli ovce Valaši

při betlémské salaši.

Hajdom, hajdom, tydlidom,

hajdom, hajdom tydlidom.

Tradiční české koledy se ve středu 6. prosince nesly celou budovou naší školy, protože ji obcházeli čert, Mikuláš a anděl se svou družinou, aby odměnili všechny hodné a potrestali všechny hříšníky. Ti se mohli ze svých prohřešků vyzpívat a zajistit si odpuštění na další kalendářní rok.

Už průběh celého dne nasvědčoval tomu, že se bude v odpoledních hodinách konat každoroční Mikulášský jarmark. Žáci nosili své výrobky, připravovali si třídy a kolem druhé hodiny odpolední se začaly chodby plnit návštěvníky lačnými po předvánoční atmosféře. Na úvod vystoupil folklórní kroužek a upoutal pozornost všech přihlížejících. Následoval proslov pana ředitele a dvě písně zazpívané školním sborem pod vedením pana učitele Zábranského. Samozřejmě nemohla chybět dvě vystoupení s čertovskou tematikou. Žáci si pod vedením paní učitelky Kamrlové nacvičili scénky z pohádky S čerty nejsou žerty, které končily slovy „Kam čert nemůže, nastrčí bábu!“ Za hlasitého smíchu diváků započala poslední píseň a pak už následovalo jen pozvání k nákupu výrobků vytvořených našimi žáky. Kdo měl zájem, mohl si v našich dílničkách zkusit vyrobit i něco vlastnoručně.

Nabídka byla rozmanitá a jistě si každý přišel na své. V širokém spektru ale samozřejmě převládaly vánoční ozdoby, adventní věnce a jiné vánoční dekorace. Opět se ukázalo, jak jsou naše děti šikovné a zručné.

Doufáme, že nejenom my, ale i Vy, rodiče a přátelé školy, jste se díky tomuto odpoledni naladili na tu správnou vánoční náladu. Teď už se budeme jen těšit, až přijde Ježíšek 🙂

Sdílejte!